Home Новости

  The News

  До Всесвітнього дня ВБУ в 2016 р.

  В 2016 р. Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під гаслом "Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього – стале джерело засобів для існування".

  Приазовським НПП проведені заходи щодо відзначення Всесвітнього дня ВБУ, які мали основні три напрями – науково-дослідний, природоохоронний та еколого-освітній. Заходи проводилися в січні – лютому 2016 р.

  На території парку розташовані 2 ВБУ міжнародного значення:

  - «Молочний лиман»,

  - «Гирло р.Берди, Бердянська коса та Бердянська затока».

  Крім того на територіє парку є 2 ВБУ національного значення («Утлюцький лиман», «Озеро-лиман Сивашик») та ВБУ місцевого значення («Тубальський лиман», «Гирло р.Корсак»), дослідженню та охороні яких приділяється постійна увага.

  Усі ВБУ парку мають статус об’єктів ПЗФ України загальнодержавного чи місцевого значення.

  ВБУ парку, особливо міжнародного значення, є джерелом багатьох природних ресурсів, а саме: рекреаційних, бальнеологічних (лікувальні грязі, кліматичні ресурси), біологічних, мінеральних, естетичних тощо.

  Наявність рекреаційних зон націлює парк на організацію туристичної та рекреаційно-оздоровчої діяльності на його території.

  На території ВБУ національного природного парку є поклади лікувальних мулів - пелоїдів. За хімічним вмістом бруду є слабосульфідними мулами високої або низької мінералізації. Родовища грязей відомі в Молочному лимані (гирло р. Тащенак - Радивонівська затоку Молочного лиману), в Бердянських озерах-лиманах (ВБУ Гирло р.Берди, Бердянська коса та Бердянська затока), гирло р. Корсак (поблизу с. Строганівка. Пелоїди використовуються для надання бальнеопроцедур в бальнеокомплексі санаторно-курортних закладів Приазов’я.

  На узбережжі Молочного лиману (с. Богатир та коса Пересип, смт Кирилівка) сформувався рекреаційний комплекс, який оцінюється у 50-70 тис. відпочиваючих На узбережжі лиману розташовані установи відпочинку та оздоровлення людей, з них близько 30 дитячих оздоровчих центрів, більшість з яких не функціонувала в останні роки у звязку з значним зниженням рівня води в лимані в результаті відсутності постійного водного звязку лимана  з морем.

  ВБУ Молочний лиман та Утлюкський лиман мають важливе значення для рибогосподарської діяльності всього Азовського басейну, оскільки є нерестилищем багатьох цінних промислових видів риб (піленгас, глоса, бички та ін.), а також місцем нагулу (піленгас, чорноморські кефалі сингіль та лобан, бички та ін.) та зимівлі.

  Подробнее...

   

  Приазовський парк на міжнародній виставці

   

   

  30.09.2015 – 2.09.2015 р. у Києві була відкрита міжнародна туристична виставка UITM-2015, в якій прийняли участь туроператори багатьох країн світу та України. Від Запорізької області теж були представники закладів, які займаються організацією туризму та оздоровлення: Департамент освіти і науки, молоді і спорту Запорізької міськради, Бердянськ-курорт, Курорти Приазовя. Міністерство екології та природних ресурсів сумісно з українською Асоціацією активного та екологічного туризму презентували можливості туризму в різних куточках нашої країни. До стенду "Екотуризм в Україні" постійно підходили учасники виставки, для яких були представлені інформаційні матеріали. Приазовський парк презентував свої інформаційні буклети щодо потенціальних можливостей організації екотуризму в Приазовї (учасник конференції  - начальник наукового відділу Н.Барабоха) та прийняв участь у круглому столі "Розвиток туризму в національних природних парках України".

   

   

  Експедиційний виїзд до гіпергалійних водойм на околиці м.Бердянськ

  18.07.15 молодшим співробітником наукового відділу Приазовського НПП, Бреном О.Г. здійснено експедиційний виїзд до гіпергалійних водойм на околиці м.Бердянськ. Маршрут для проведення польових робіт пролягав вздовж східного берега Бердянської коси біля озер Красне, Довге, Кругле. Здійснено облік видового різноманіття рослин, накопичено фотоматеріали, відібрано зразки ґрунту та води з озер для подальших лабораторних досліджень. Дані, зібрані під час польових робіт увійдуть до Літопису природи 2015 р. (том V).


   

  ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ЗОНУВАННЯ ПРИАЗОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

   

   

   

  Обновлено (17.07.2015 11:16)

   

  Співробітники Парку прийняли участь в соціальному форум-театрі

  Молодший науковий співробітник наукового відділу Вовк Оксана прийняла участь у форум-театрі, який відбувся 25-30 червня на базі Мелітопольського краєзнавчого музею. Таке дійство провела громадська організація з м.Києва «Театр для діалогу». Ця команда активістів представляє собою переважно людей мистецтва (естрадно-циркового, образотворчого, музичного та ін.). Їх робота насправді в даний момент часу є дуже актуальною та цінною для всієї України коли через призму мистецтва люди об’єднавшись можуть прийти до вирішення як особистих так і загальнодержавних проблем.

  Ця громадська організація проводить свою роботу щоразу в нових містах. Завдання - визначити актуальні проблеми саме для даного міста та спробувати вирішити їх. Протягом кількох днів роботи всі бажаючі попередньо зареєструвавшись утворили команду, учасники якої визначили важливі особисті та міські проблеми. В цей час співрозмовникам допомагала джокер, психолог Яна. Коли проблеми були визначені вже інший джокер - Ніна, яка за спеціальністю є режисером, допомогла команді поставити виставу на визначену тематику. Основна суть методики (автор - режисер Аугусто Боаль), за якою працюють члени цієї ГО в тому, що під час вистави головний герой постійно стикається з проблемами та перешкодами в соціальному середовищі і з кожною хвилиною ситуація погіршується. Спроба вирішення соціальних питань, які були освітлені у виставі припадає на останній день коли учасники без акторських здібностей за ці кілька днів роботи з психологом та режисером самі на сцені розігрують типові проблемні ситуації і саме в момент показу вистави будь-хто з глядачів може вийти на місце головного героя і спробувати повести себе по-іншому, а не пасивно спостерігати за нею і таким чином головних героїв стає декілька - в новій ситуації вже інший головний герой. Таким чином розкривається суть назви «Театр для діалогу», який допомагає громадянам спільними зусиллями за допомогою психолога не пасивно спостерігати за оточуючою ситуацією, а впливати на неї.

   

  На фото: з боків – учасники форум-театру, в центрі з лівого боку – джокер-психолох Яна, з правого – джокер-режисер Ніна.

  Співробітники Приазовського НПП висловлюють щиру вдячність членам ГО «Театр для діалогу» за самовідданість, високий професіоналізм та результативність їх роботи в нашому місті.

   
  Еще статьи...