Home Новости Ентомологічна знахідка на Степанівській косі

  Ентомологічна знахідка на Степанівській косі

   

   

  17 липня 2011 року під час нічного обстеження ентомофауни Степанівської коси за допомогою методики приваблення на світло, був пійманий 1 єкземпляр метелика – стрічкарка малинова (Catocala sponsa) з родини совок (Noctuidae), внесений до Червоної книги України (рідкісний). Ця знахідка є абсолютно не типовою для данного регіону, у зв'язку з тим, що малинова стрічкарка є переважно лісовим видом, кормовими рослинами якого виступають дуби (Quercus ilex, Q. robur, Q pyrenaica), каштан їстівний (Castanea sativa), осика (Populus tremula).

  Можно припустити, що в умовах приморських літоральних біотопів цей вид в якості кормових рослин освоїв певні види тополь, які також відносяться до роду Populus, і в значній кількості висаджені в с. Степанівка, що знаходиться неподалік.

  Найближчим до даної знахідки місцем регістрації стрічкарки малинової є Алтагірське лісництво з типовими для виду біотопами, але там на протязі останніх 30 років вид не реєструвався. В будь-якому разі ця знахідка є досить цікавою і потребує подальшого вивчення, а вид є новим для фауни ПНПП


   

  С.І.Сучков.     Науковий відділ


  Обновлено (27.10.2011 14:54)