Home Новости 25 – 26 серпня пройшла Міжнародна ніч кажанів

  25 – 26 серпня пройшла Міжнародна ніч кажанів

  З 2001 р. в більш, ніж 60 країнах проводиться акція «Міжнародна ніч кажанів». Це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs (діє з 1991 року, ратифікована ВРУ 19 травня 1999 р.). Мета цієї угоди – узгодження дій, розроблення і впровадження європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їхнього перебування. Одним із пріоритетів діяльності в рамках Угоди є підвищення екологічної свідомості населення стосовно важливості збереження кажанів. Проведення в Україні ночі кажанів є значною подією, оскільки 26 видів рукокрилих нашої держави всі занесені до Червоної книги України та потребують охорони.

  В 2018 р. Міжнародна ніч кажанів проходила 25 – 26 серпня. Метою заходу є привернення уваги громадськості до необхідності збереження рукокрилих, а також розвінчати міфи навколо цих звірів.

  На території Приазовського НПП мешкає 8 видів кажанів, всі вони занесені до Червоної книги України. Більшість видів знаходяться в критичному стані: вечірниця велетенська, вечірниця руда, вечірниця мала, кажан пізній, кажан двоколірний, нетопир малий. Збереження цих видів потребує значних зусиль, у тім числі і просвітницьких, тому проведення заходів в рамках Міжнародної ночі кажанів є важливим аспектом збереження цих видів.

  З цієї нагоди фахівцями наукового відділу і відділу рекреації та екоосвіти був проведений семінар для співробітників Приазовського НПП, присвячений біології та поширенню видів кажанів на території ПНПП, особливостями їх поведінки та ролі в екосистемах, відповідна інформація розміщена в соцмережах.

   

  Ми наголошуємо, що види кажанів, які мешкають на нашій території не несуть загрози для людини, є вразливими і потребують охорони та вивчення.

   

   

   

   

   

   

   

   

   
  Обновлено (30.08.2018 06:25)