Home

  ГО "ЕКОРУХ" за підтримки Приазовського НПП для безпечного відпочинку мелітопольців

   

  1 березня в Мелітополі за підтримки місцевої влади стартував конкурс громадських проектів для всіх небайдужих мешканців міста, і нам, членам мелітопольської громадської організації "ЕКОРУХ" (в складі її науковці ПНПП), також є що запропонувати.

  Незважаючи на те що Запорізький край з точки зору біобезпеки, як і вся Україна, є відносно благополучним, в нашому регіоні, у тому числі в місцях масового відпочинку мелітопольців, мешкають ряд видів тварин, рослин та грибів, які при необачному поводженні можуть завдати певної шкоди здоров’ю, а в деяких випадках, життю. Це може стати причиною змарнованого відпочинку, прогулянки, роботи на присадибній ділянці, або завдати більш серйозних наслідків. Тобто проблема необачного ставлення людей до незнайомих тварин та рослин стоїть досить гостро і до теперішнього часу не має конкретного вирішення.

  На теперішній час відсутнє узагальнення достовірної інформації про небезпечних тварин, рослин і грибів нашого регіону, натомість існує велика кількість розрізненої, а часом і зовсім псевдонаукової інформації з цього питання.

  Ми прагнемо розвіяти упереджене ставлення до деяких груп тваринного світу (павуків, змій, риб), що ґрунтується на думці про їх надмірну агресивність, отруйність тощо, хоча це не так, а майже всі інциденти спровоковані самою людиною. Ми плануємо надати інформацію щодо тварин, які є переносниками різних небезпечних хвороб, що фіксуються в нашому регіоні (комахи, молюски, птахи, ссавці). Ми хочемо надати інформацію про найбільш небезпечні фітоалергени та заходи зменшення їх негативного впливу.

  Відомості про флору і фауну Мелітополя та місць масового відпочинку містян (Кам’яна могила, узбережжя Азовського моря, Молочного і Утлюцького лиманів, Старобердянське та Богатирське лісництва) дозволять більш повно та обґрунтовано донести інформацію до цільових груп проекту для запобігання взаємної шкоди під час взаємодії людини та рослинного і тваринного світу. Тому створення ілюстрованого довідника та буклетів є рішенням проблеми інформованості людей про ризики, пов’язані з відпочинком на природі та запобігання їм.

  Ознайомитись з деталями та кошторисом проекту можна за адресою:

  melitopol-online.gov.ua/projects/43

  ШАНОВНІ МЕЛІТОПОЛЬЦІ !

  ПРОСИМО ВАС ПІДТРИМАТИ НАШУ ІНІЦІАТИВУ ТА ДОПОМОГТИ НАМ ЗРОБИТИ ГРОМАДСЬКИЙ ПРОСТІР БЕЗПЕЧНІШИМ

   

  Проголосувати можна абсолютно безкоштовно у будь-якій міській бібліотеці за паспортом,

  або через сайт melitopol-online.gov.ua (за допомогою технології BankID або електронно-цифрового підпису).

   

  Обновлено (17.07.2018 08:53)