Home

    Черговий експедиційний виїзд до Жовтокам’янського кар’єру

    31 травня – 1 червня відбувся черговий польовий виїзд нашої команди до Жовтокам’янського кар’єру, в рамках участі у міжнародному науково-освітньому конкурсі the Quarry Life Award («Життя кар’єрів»), що проводиться на кар’єрах компанії «ХайдельбергЦемент». Від нашої команди Приазовського НПП у ньому приймали участь орнітолог О. Дядічева та герпетолог Г. Микитинець. Цього разу до нас приєдналися заступник начальника наукового відділу Приазовського НПП О. Антоновський та завідуюча кафедрою екології та інформаційних технологій Мелітопольського інституту екології і соціальних технологій Університету "Україна", к. б. н. Н. Сурядна.


    Головною метою цього виїзду було проведення повних обліків птахів, що гніздяться у Жовтокам’янському кар’єрі. Координати місця спостереження кожного виду фіксували за допомогою GPS для подальшого винесення на ГІС-карти. Всього за цей виїзд було зареєстровано 43 види птахів, 15 з них не були обліковані під час минулого виїзду через пізні терміни прильоту або низьку чисельність і непомітний спосіб життя. Серед них: зозуля, сорокопуди терновий і чорнолобий, кропив’янка сіра, вивільга, плиска жовта, кам’янка лиса, совка, сич хатній. Також виявлені заселені гніздові колонії та окремі нори ластівки берегової (близько 160 пар), бджолоїдки та сиворакші, у якої саме зараз - період насиджування яєць. А невелика гніздова колонія ластівки міської з 12 гнізд розташувалась прямо на будівлі одного з приміщень компанії «ХайдельбергЦемент». Серед неколоніальних видів найбільш численними в різних зонах кар’єру виявилися кам’янка звичайна, просянка та вівсянка садова.

    Попереду кропітка робота з опрацювання даних GPS і складання електронних карт гніздування окремих видів птахів у Жовтокам’янському кар’єрі, а також анотованого переліку птахів кар’єру і його околиць.

    Ст. науковий співробітник ПНПП О. Дядічева