Home

  Збереження біорізноманіття на кар’єрах і конкурс the Quarry Life Award

   

  Цього року команда Приазовського НПП вже втретє бере участь у міжнародному науково-освітньому конкурсі the Quarry Life Award («Життя кар’єрів»), який організує і проводить компанія ХайдельбергЦемент. Якщо попередні проекти мали ботанічну та еколого-освітню тематику, то цього року виконується проект орнітологічного спрямування, за темою «Орнітологічне зонування Жовтокам’янського кар’єру з метою опису і збереження різноманіття птахів». 20 лютого у Дніпрі, в офісі компанії «ХайдельбергЦемент Україна» відбулася зустріч представників команд, що приймають участь у четвертому виданні конкурсу з членами Національного Журі конкурсу. Керівники команд представили головні ідеї своїх проектів і склад команд членам журі, обмінялися думками щодо вивчення і збереження природи кар’єрів і біорізноманіття, отримали корисні поради від членів журі.  На початку роботи над проектом ми проаналізували доступні інформаційні джерела про різноманіття орнітофауни в районі Жовтокам'янського кар'єру. В Апостолівському районі Дніпропетровської обл., де знаходиться кар’єр, в сучасний період (з 1990 року) відмічено понад 180 видів птахів, 37% з них гніздяться. Але наявні дані зібрані переважно до 2010 року. Майже відсутні відомості про птахів власне самого кар’єру, наведені лише окремі види – бджолоїдка, одуд і групи синиць та плисок без зазначення видів. Отже попереду чимало роботи і маленьких відкриттів. Адже перший етап нашого проекту спрямований на визначення видового різноманіття і чисельності гніздових і мігруючих птахів не тільки в кар’єрі в цілому, але й в окремих його біотопічно-функціональних зонах.


  Не залишаємо поза увагою і еколого-освітню роботу. 1 та 2 березня були проведені науково-освітні семінари для інспекторів – природоохоронців чотирьох відділень Приазовського НПП на тему «Птахи берегових урвищ і кар’єрів і їх охорона», на яких 22 інспектора ознайомилися з екологічними групами птахів кар’єрів, проблемами їх охорони, діяльністю компанії «ХайдельбергЦемент Україна» в цьому напрямі, метою конкурсу the Quarry Life Award та проектом нашої команди. Головний лозунг конкурсу: «Природа буде найголовнішим переможцем!» – підтримаємо його!

   

  http://www.quarrylifeaward.com.ua/news/2018-02-21-zhvavi-diskusiyi-ta-obmin-ideyami-shchodo-zberezhennya-bioriznomanittya-na-karierah

   

  Ст. науковий співробітник Приазовського НПП, керівник проекту О.А.Дядічева

   

  Обновлено (05.03.2018 20:44)