Home

    Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст

    1 лютого 2018 працівники Приазовського національного природного парку разом з учнями Мелітопольської  спеціалізованої школи-інтернату ІІІ ступеня «Творчість»  провели екологічний урок присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь.

    Всесвітній день водно-болотних  угідь  -  подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримки сталого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсар (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання було оголошено Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Головною ціллю конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення сталого розвитку в усьому світі. На сьогодні до Рамсарської конвенції приєдналося 169 держав, а загальна кількість Рамсарських угідь перевищила 2 284, із загальною площею 220 673 362 га. У 2018 р. за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом:“Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст”. Тема наголошує на важливій ролі ВБУ у створенні сприятливих умов життя в міста.

     

    На  уроці школярі познайомилися з живим світом ВБУ Приазовського національного природного парку, які знаходяться поблизу міста Мелітополя та міста Бердянська. Для розвитку міст необхідно зберегти унікальні природні комплекси. Водно-болотні угіддя, які знаходяться поблизу міст, грають важливу роль в забезпеченні екологічної безпеки та сталого розвитку міста. Річки, ставки, озера, затоки та узбережжя - ці та інші водно-болотні угіддя в містах роблять їх більш привабливими і придатними для життя. Водно-болотні угіддя формують унікальні міські зелені зони, урізноманітнюють міський пейзаж, є привабливими для прогулянок і відпочинку, зволожують повітря і знижують його температуру, зменшують вплив повеней, поповнюють запаси питної води, очищають води від забруднення тощо.