Home

  Всесвітній день вторинної переробки

  Щорічно 15 листопада в ряді країн відзначається Всесвітній день вторинної переробки, мета якого - залучення влади, державних структур і суспільства до проблеми відходів і забруднення навколишнього середовища. Але суть в тому, що кожен з нас здатний внести свій внесок в збереження і очищення нашої планети.
  Вторинною переробкою (рециклингом відходів, повторним використанням та утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття або відходів виробництва. Зазвичай вторинної обробці піддають такі матеріали як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик і т. п., а органічні відходи широко використовують в сільському господарстві.
  Завдання вторинної обробки - вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища.
  29 листопада – 1 грудня 2017 року Приазовський національний природний парк проводив акцію присвячену проблемі засмічення живої природи, правильної утилізаціїї та переробки сміття. Активну участь в акції прийняли студенти та школяри міста Мелітополя.
  29 листопада працівнки Приазовського національного природного парку провели для студентів ТДАТУ факультету агротехнології та екології пізнавальну лекцію з відеоматеріалами «Всесвітній день вторинної переробки». Студенти та викладачі почули про теперішній стан переробки відходів в Україні. Вони дізналися як зі сміттям борються в європейських країнах та зрозуміли необхідність правильної утилізації відходів. Працівники Приазовського національного парку привертали увагу до впливу сміття на живий світ природи на території природнозаповідного фонду України та необхідність бережливого ставлення до навколишньго середовища.


  Після лекції волонтери факультету АТЕ разом з викладачами та працівниками Парку розповсюджуавали пізнавальні листівки а вулицях міста Мелітополя які відображали цікаву інформацію про строки розкладання сміття в живій природі та необхідність вторинної переробки відходів.


  30 листопада 2017 року Приазовський національний природний парк підвів підсумки творчого конкурсу поробок з використанням бросових матеріалів «чудеса из мусорной корзины», який проводився для учнів Мелітопольської гімназії №5. Школярі небайдуже поставилися до творчого завдання . Найгарніші роботи були відзначені памьятними призами та грамотами від національного парку


  1 грудня 2017 року працівниками Парку була проведена лекція «Всесвітній день рециклінгу» для учнів 10-11 класу для Мелітопольської спеціалізованої школи-інтернат ІІІ ступеня «Творчість» в рамках акції присвяченій Всесвітньому дню вторинної переробки або рециклінгу сміття.


  Екологи вважають, що сміття треба грамотно утилізувати, а ще краще - переробляти, даючи вже використаній сировині друге життя.