Home

  Водна рослинність на узбережжі Бердянської затоки

  На початку жовтня після шторму на узбережжі Бердянської затоки біля Бердянську з’явилися скупчення водної рослинності. За повідомленням інспектора Бердянського ПОНДВ  Парку скупчення мали ширину 1-3 м, висоту до 30 см та довжину близько 1 км.

  Науковцями наукового відділу був проаналізований видовий склад. Це камка мала, вид роду ульва (ентероморфа), рдесник гребінчастий, камка морська. Камка мала і морська рдесник гребінчастий – вищі водні рослини, ульва – водорість.

  Камка мала - багаторічна судинна рослина з повзучим кореневищем. Вегетативний пагін складається з пучка вузьких листків шириною 0,5-2 мм, з 3 головними жилками і виїмчастою верхівкою. Угруповання камки малої зростають на глибинах 50-100(150) см у солонуватоводних евтрофних водоймах з середнім ступенем мінералізації води.

  Камка мала

  Камка морська, близький вид, що мешкає з камкою малою, але на більших глибинах. Відрізняється більшими розмірами, лінійними листками довжиною 0,45-2,2 м, шириною 0,5-0,9 см, на листках 5-7 жилок. Листки молодих рослин яскраво-зелені, по мірі старіння стають коричневими. Камка морська занесена до Додатку І Бернської конвенції (1997). Камки мала і морська занесені до Європейського червоного списку. Види камки мають господарське значення. Використовуються як екологічно чистий теплоізоляційний матеріал, який в минулому активно використовувався місцевим населенням.

  Ульва (ентероморфа) має талом до 80 см довжиною, світло-зелений, від вузькоціліндрічного, 1-2 мм завтовшки, до широкопластинчатого, з клиновидною підошвою і тоненьким стебельцем. Талом  перетяжками, краї рівні або хвилясті. Забарвлення темно-або світло-зелене. Зростає на різних субстратах по урізу води і глибше або вільно плаває в солоних, солонуватоводних і прісних водах.

  Ульва


  Рдесник гребінчастий вид широкої екологічної амплітуди, здатний зростати в умовах середньої мінералізації.