Home

  Представники парку знову в "Лісовій пісні"

  27 липня співробітники наукового відділу та фахівці з екоосвіти знову відвідали дитячий заклад санаторного типу "Лісова пісня" в с.Богатир.

  Вже традиційно на кожну зміну в табір приїзджають представники парку і проводять екскурсії уздовж узбережжя Молочного лиману для відпочиваючих дітей старшого віку, демонструють мультимедійні презентації з розповіддю про діяльність і біорізноманіття Приазовського парку, організують рухомі еколого-краєзнавчі розважальні ігри з наймолодшими дітьми.


  Під час екскурсії стежками Богатирського лісництва працівники наукового відділу та діти розглядали різноманіття флори узбережжя Молочного лиману – це і дерева, серед яких більшу частину складають каркас західний, робінія псевдоакація та гледичія колюча. Серед трав’янистих рослин діти роздивлялись різні види перстача та полину, дізнались нове, про начебто знайомі якірці сланкі та очерет південний, спостерігали квітучі сокирки східні, цикорій дикий та виткі берізку польову та  ластовень гострий.

   

  У другій половині дня науковці провели польові дослідження на Молочному лимані та Тащенакському поді. Гідрологічні показники екологічного стану Молочного лиману в районі "Лісової пісні":

  температура води – 33º С, вміст кисню – 4,95, солоність – 47,9‰.

  Герпетологом відмічені 2 особини-цьогорічки гадюки степової: одна мертва виявлена на березі лиману, жива - на дорозі в лісництві.

  Ентомологом відмічені декілька фонових видів комах (метелики, жуки), така незначна їх кількість пов’язана з дуже високою температурою.

  На мілководді лиману спостерігався виліт комара-дзвінця (хірономіди), його перехід з стадії личинки (мотиль) у дорослу (імаго).

  Цього ж дня ботаніком здійснено облік рослин на постійній пробній ділянці в межах Тащенацького поду. Серед квітучих рослин відмічені франкенія шорстка, стелюшок морський. Під час фенологічної фази плодоношення виявлено миколайчики польові, хрінницю пронизанолисту.


  Науковці відмічають суттєве зниження рівня води в лимані, особливо в районі Тащенакського поду, який на той час був обводнений лише в верхній частині, де спостерігались скупчення куликів, мартинів, крячків.