Home

  Інтерпретація природи в Україні

  Поняття «інтерпретація» в нашій країні досить нове, проте в США засади інтерпретації використовуються понад півстоліття. Інтерпретація – це комунікативна концепція та методологія викладання інформації широкому колу слухачів у зрозумілій та цікавій формі.

  У місті Київі 3-7 жовтня 2016 року пройшов ряд заходів, що проведені Українським екологічним клубом «Зелена хвиля» у партнерстві з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, які були присвячені саме інтрепретації.

  3 жовтня у Креативному просторі HUB 4.0 відбулось засідання у форматі «круглий стіл», на якому виступили експерти з Національної асоціації інтерпретаторів (США) та Лісової агенції США, Центру агро- та екотуристичного розвитку Республіки Білорусь та провідні українські спеціалісти. Результатом засідання стало схвалення створення Української асоціації інтерпретаторів.

  З 4 по 7 жовтня на базі Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка вперше в Україні відбувся тренінг «Організація експлуатації діяльності на територіях установ природно-заповідного фонду за методикою інтерпретації природи» з подальшою сертифікацією. Тренінг здійснювався досвідченими закордонними фахівцями з інтерпретації природних об’єктів: Емілі Джейкобс та Коррі Делабрю. У тренінгу прийняв участь м.н.с. наукового відділу Приазовського НПП Брен О.Г., який успішно склав іспит та захистив власну презентацію, використовуючи різні техніки інтерпретації.

   

  Враховуючи багаті природні ресурси нашого краю та високий рекреаційний потенціал Приазовського національного природного парку можна підсумувати, що інтерпретації природи в Україні бути!