Home

  Відбулося засідання НТР ПНПП

  4 жовтня 2016 р. відбулося засідання Науково-технічної ради парку. На порядку денному було винесено два питання:

  1.Про узгодження лімітів на використання природних ресурсів на території ПНПП на 2017 р.

  2.Про розробку природоохоронних заходів та умови їх реалізації на території Приазовського НПП.

  На початку засідання секретар НТР ПНПП Барабоха Н.М. інформувала присутніх про зміни в складі НТР: з загального списку НТР (17 членів) 4 члени взагалі вибули з різних причин. На сьогоднішньому засіданні НТР з 13 дійсних членів присутні 8 членів НТР. Присутні також начальники відділів та ПОНДВ парку.

  1.Про узгодження лімітів на використання природних ресурсів на території ПНПП на 2017 р.

  Відносно першого питання засідання НТР щодо узгодження лімітів на використання природних ресурсів на слідуючихй рік начальник наукового відділу Н.М.Барабоха повідомила, що відсутні заявки на використання природних ресурсів (заготівля очерету) на 2017 р. від місцевого населення, тоді як в минулому році такі заявки були від жителів Бердянського району. Адміністрація парку в такому разі не підготовила матеріали на оформлення лімітів на використання природних ресурсів в 2017 р.

  Вирішили:

  1.Інформацію щодо відсутності необхідності оформлення матеріалів щодо лімітів на використання природних ресурсів на 2017 р. прийняти до відома.

   

  2.Про розробку природоохоронних заходів та умови їх реалізації на території Приазовського НПП.

  Виступили з інформацією про сучасний стан з’єднувального каналу та Молочного лиману заступник директора-головний природознавець парку, заступник голови НТР ПНПП В.Г.Санько, з пропозиціями щодо необхідності терміново проводити природоохоронні заходи на гирловій частині каналу члени НТР В.О.Демченко та І.О.Халіман.

  Вирішили:

  1.Рекомендувати адміністрації Приазовського НПП терміново провести природоохоронні заходи, які забезпечать відновлення постійного водосполучення Молочного лиману з Азовським морем, що надасть можливість зберегти водні живі ресурси, шляхом переміщення піщано-черепашкової сумішші в гирловій частині з’єднувального каналу лиман-море.

  2.Зобов’язати адміністрацію парку контролювати процес розчищення гирла з’єднувального каналу Молочний лиман-Азовське море у термін до 20.10.2016 р. та шукати можливості підтримки каналу в робочому стані до початку будівництва гідротехнічної споруди в гирлі з’єднувального каналу.

  3.Рекомендувати адміністрації парку в разі можливості виникнення негативної ситуації не допустити масової загибелі водних живих ресурсів шляхом проведення оперативних природоохоронних заходів (меліоративний лов та інш.) відповідно діючого законодавства України.

  Усі присутні 8 членів НТР проголосували одноголосно за рішення з першого і другого питання порядку денного засідання НТР ПНПП.