Home

  ПІДСУМКИ ЕКООСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПНПП за 2011-2015 рр.

   

   

  Еколого-освітня діяльність ПНПП організована і проводиться в першу чергу фахівцями відділу екоосвіти та рекреації та співробітниками наукового відділу відповідно "Положення про екологічну освітньо-виховну роботу установ ПЗФ" Міністерства екології та природних ресурсів України (2015 р.).

  Результати еколого-освітньої діяльності  представлено нижче:

  1.Для проведення еколого-освітньої роботи парком укладено 79 договорів про співпрацю з різними закладами освіти, науки, культури, органами місцевої влади, об'єктами ПЗФ:

  2010 р. - 9 ,   2011 р. - 4, 2012 р. – 22,  2013 р. - 26., 2014 р. – 10, 2015 р. – 8  договорів.

  2.На основі договорів про співпрацю проведено 543 еколого-освітні заходи в закладах освіти, науки, культури (школи, екоцентр, станція юнатів, МАН, ВНЗ, музеї, бібліотеки, літні дитячі табори та інш.) 4 адміністративних районів області:

  2011р. – 60, 2012 – 90, 2013р. – 93, 2014 р. – 155, 2015 р. - 145 заходів.

  Активно співпрацює парк з школами м. Мелітополя (№ 25, 5, 16, 8, ліцеєм «Творчість», ЦЕНТУМ та ін.) та м. Бердянська (№ 16, станція юнатів), Вознесенівською гімназією «Орієнтир», школами Приазовського району, з краєзнавчими музеями Мелітополя і Бердянська, бібліотеками Мелітополя і Приазов'я.

  3.Екологічні заходи у вигляді різних форм організації (бесіди, уроки, лекції, екскурсії, вікторини, брейринги, квести, акції та інш.) проводились у відповідності дат екокалендаря.

  Започатковані нові для парку форми еколого-освітньої роботи:

  · проведення практичних занять та екскурсій для учнівської та студентської молоді на території ПНПП,

  · уроки-морські прогулянки по акваторії парку на ретро-кораблі "Ластівка",

  · Дні відкритих дверей в Приазовському НПП,

  · профоріентаційні заходи для старшокласників,

  · екологічні ігри (турніри, квести,  рухливі ігри на повітрі),

  · масові екологічні свята  і акції,

  · виставки інформаційних і фотоматеріалів щодо біорізноманіття парку в бібліотеках і музеях м. Мелітополя, м. Бердянська, с.м.т. Приазовське.

  Приклади найбільш масових екозаходів:

  2013 рік

  · День ВБУ – 28 екозаходів для учнів і студентів м. Мелітополя, м. Бердянська, с.м.т. Приазовське, сільських шкіл Якимівського та Приазовського районів – близько 500 учасників;

  · День екологічних знань – для учнів ЗОШ № 25 м. Мелітополя та студентів МДПУ та університету «Україна» - 105 учасників;

  · День відкритих дверей в ПНПП - 135 учасників;

  · Міський профорієнтаційний захід «Жива бібліотека» для учнів старших класів м. Мелітополя – 240 учасників;

  · урок-морська прогулянка по Утлюцькому лиману за темою «Значення екосистеми Утлюцького лиману для учнів Азовської школи.

  2014 рік

  · День ВБУ – 18 екозаходів для учнів і студентів м. Мелітополя та сільських шкіл Мелітопольського району – близько 450 учасників;

  · День дикої природи - 8 екозаходів в закладах освіти і культури м.Мелітополя та Мелітопольського району (Вознесенівська гімназія "Орієнтир", МДПУ ім.Б.Хмельницького, університет "Україна", ТДАТУ). Усього – 470 учасників.

  · День науки в Україні - 8 екозаходів  в закладах освіти і культури: середні навчальні заклади освіти м.Мелітополя та Мелітопольського району (гімназія № 5, ліцей «Творчість», ЗОШ № 8, СОШ № 25, Вознесенівська гімназія "Орієнтир", МДПУ ім.Б.Хмельницького, університет "Україна"). Усього – 250 учасників.

  · День біорізноманіття - 8 екозаходів в закладах освіти і культури м. Мелітополя та Мелітопольського району. Усього – 250 учасників.

  2015 рік

  · День ВБУ - 19 екозаходів для учнів і студентів м. Мелітополя, Мелітопольського району, м. Бердянськ – близько 418 учасників.

  · День дикої природи та акція «Першоцвіти» -13 еколого-освітні заходи в закладах освіти і культури м.Мелітополя. Усього – 290 учасників.

  · День довкілля - 6 еколого-освітні заходи в закладах освіти і культури м. Мелітополя. Усього – 140 учасників.

  · День рослин - екомарафон «Природа рідного краю» сумісно з Мелітопольською централизованою бібліотечною системою, Дитячою художньою школою, управлінням освіти для дітей і підлітків м.Мелітополя. Усього – 200 учасників.

  · День біорізноманіття - 20 еколого-просвітницьких заходів у навчальних середніх і вищих закладах м. Мелітополя. Усього – 400 учасників.

  · Тиждень науково-пізнавальних та еколого-освітніх заходів (червень 2015 р.) в Малій академії наук учнівської молоді м. Мелітополя для відпочиваючих дітей та вихованців МАН під час роботи літнього табору - 13 екозаходів. Усього – 290 учасників.

  · День науки і День грунтів - ряд екозаходів: круглі столи, вікторини, флешмоб «SOS. Soil» для учнів та студентів м. Мелітополя та Мелітопольського району та семінар для співробітників станції юних натуралістів м. Бердянська. Усього – 120 учасників.

  4.Прийнято участь у організації і проведенні масових свят і акцій

  Парк в 2014 р. виступив одним з організаторів масового міського свята жайворонків "На крилах весни" в м.Мелітополі, в рамках якого було проведено: майстер-класи, 4 конкурси на кращі фото, вірш, пташиний будиночок і хенд-мейд, присвячені зустрічі весни, концерти творчих колективів національно-культурних товариств міста м. Мелітополя квест «Пташиний світ», конкурс веснянок, розважальні конкурси та ігри. – більше 2 тис. учасників

  Парком організовано і проведено екосвято "Осіннє Приазов'я" в 2014 р. для учнів 4 сільських шкіл Приазовського району, за програмою якого пройшли 4 конкурси, екотурнір між командами учнів 7-8 класів, нагородження переможців усіх конкурсів свята грамотами та призами.

  Співробітники двох відділів парку прийняли участь в проведенні міських акцій («Відкрий своє серце безпритульній тварині» та флеш-мобілі «Краще мала допомога, ніж велике співчуття», присвячених Міжнародному дню толерантності; «Дотягнись до гілочки», прес-конференції «Хто як не ми?», громадській акції «Мирне небо-чисте місто», присвяченій Дню визволення міста Мелітополя від фашистських загарбників.

  5.Проводяться екскурсії в офісі та по території парку для учнівської та студентської молоді під час виробничих практик студентів, роботи літніх таборів школярів (ЦЕНТУМ і МАН м.Мелітополя), дитячих оздоровчих закладів (ДУСТ «Лісова пісня» в с.Богатир Якимівського району), для усіх бажаючих, хто цікавиться природою  та історією Приазов’я.

  6. Виставки інформаційних і фотоматеріалів щодо біорізноманіття парку та його діяльності були організовані в бібліотеках і музеях м.Мелітополя, м.Бердянська, с.м.т. Приазовське:

  в 2014 р. – 4 виставки інформаційних матеріалів про ПНПП у 2 закладах м.Мелітополя (центральна бібліотека ім. М. Лермонтова, краєзнавчий музей);

  в 2015 р. – 16 виставок фото- та інформаційних матеріалів ПНПП в М.Мелітополя (краєзнавчий музей, центральна бібліотека ім. М. Лермонтова, МІДМУ, відділ благоустрою та екології виконавчого комітету міської ради, парк культури і відпочинку ім. М. Горького).

  7.Для організації еколого-освітньої діяльності підготовлено:

  · мультимедійні презентації - більше 60,

  · макети буклетів та листівок  - близько 50.

  Роздруковано 3 види листівок і 3 брошури та плакат «Врятуємо Молочний лиман!» для популяризації інформації про діяльність та біорізноманіття парку.

  8.Постійно передаються електронні презентації та друковані інформаційні матеріали про ПНПП в навчальні кабінети географії та біології шкіл м. Мелітополя, м. Бердянська, Мелітопольського та Приазовського району, у краєзнавчі музеї та бібліотеки регіону.

  9. З метою інформування населення щодо діяльності відділів ПНПП про Приазовський національний природний парк на державних, обласних та місцевих телеканалах, радіостанціях та інтернет-порталах й друкованих виданнях: 2011-2012 р. – 148, 2013р. – 158, 2014 р. – 161, 2015 р. – 130 інформаційних повідомлень.

  Постійно оновлюється інформація  про наукову і екоосвітню діяльність та інші напрями функціонування ПНПП на сайті парку.

  У соціальних мережах «FACEBOOK» і «ВКонтакті» заведена офіційна сторінка Приазовського НПП.

  10. Співробітники відділу рекреації та екоосвіти ПНПП приймали участь у конференціях, семінарах (20) з метою популяризації парку, друкують публікації (17):

  11. В 2015 р. розпочато організацію волонтерського руху для допомоги Приазовському парку в його діяльності. Взято участь в вебінарі, який організовано громадською організацією «Спілкування без кордонів», громадським рухом «Друг природи», міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» та школою волонтерів м. Запоріжжя в межах проекту «Національний парк як осередок підвищення екологічної свідомості молоді», який підтримано Швейцарським бюро співробітництва.

  Прийнято участь у підготовці та проведенні з’їзду волонтерів громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» та роботі літнього табору волонтерів на Федотовій косі (акції з прибирання коси, ; лекції-презентація про ПНПП; екскурсія для учасників; усього – 100 учасників)

  12.Продовжено роботи по облаштуванню екологічних стежок «Великий степ» та «Степанівська коса» в межах Приазовського

  Обновлено (19.05.2016 13:21)