Home

  Верхів'я Утлюцького лиману і Сивашик

  Під час виїзду 19 квітня на територію Атманайського ПОНДВ парку з метою моніторингу весняних процесів в живій і неживій природі наукові співробітники відзначили значне пожвавлення навколо водойм - верхів'я Утлюцького лиману і Сивашика.

  Це водно-болотні угіддя національного значення, а де вода, там завжди кипить життя, особливо навесні: схили покриваються смарагдовою рослинністю з первоцвітами (тюльпани, іриси), з'являються птахи, серед яких багато червонокнижних видів (відзначено 12 особин рідкісної в наших краях каравайки), на сонечку гріються ящірки прудкі і водяні вужі, павучки та жуки, кружляють метелики (відзначено 2 червонокнижних виду - махаон і аврора біла), активно веде себе ондатра, відбудовує свій будиночок, кипить нерестовий котел озерних жаб, що  розмножуються.

  Серед водних тварин також відзначено різноманітність, в Сивашику виявлено 14 видів бентосних (донних) безхребетних (равноногі і різноногі раки, двостулкові і черевоногі молюски, багатощетинкові черви), результати візуальних спостережень показують, що їх біомаса значна. Уздовж берега на мілководді сформувалися скупчення водоростей.

  Серед несприятливих процесів відзначається триваюче обвалення ділянок крутого схилу Сивашика в його пониззі, де зустрічаються червонокнижні види рослин (тюльпани, іриси).

   

  За результатами спостережень співробітники наукового відділу - ботанік, гідробіолог, герпетолог, ентомолог - підготували обліки чисельності рослин і тварин на двох наукових полігонах парку (№ 1 "Сивашик" і № 2 "Верхів'я Утлюцького лиману"), які будуть представлені в 6 томі Літопису природи ПНВП за 2016 рік, і фотозвіти, які поповнили науковий архів парку.