Home Новости Співробітники Парку прийняли участь в соціальному форум-театрі

  Співробітники Парку прийняли участь в соціальному форум-театрі

  Молодший науковий співробітник наукового відділу Вовк Оксана прийняла участь у форум-театрі, який відбувся 25-30 червня на базі Мелітопольського краєзнавчого музею. Таке дійство провела громадська організація з м.Києва «Театр для діалогу». Ця команда активістів представляє собою переважно людей мистецтва (естрадно-циркового, образотворчого, музичного та ін.). Їх робота насправді в даний момент часу є дуже актуальною та цінною для всієї України коли через призму мистецтва люди об’єднавшись можуть прийти до вирішення як особистих так і загальнодержавних проблем.

  Ця громадська організація проводить свою роботу щоразу в нових містах. Завдання - визначити актуальні проблеми саме для даного міста та спробувати вирішити їх. Протягом кількох днів роботи всі бажаючі попередньо зареєструвавшись утворили команду, учасники якої визначили важливі особисті та міські проблеми. В цей час співрозмовникам допомагала джокер, психолог Яна. Коли проблеми були визначені вже інший джокер - Ніна, яка за спеціальністю є режисером, допомогла команді поставити виставу на визначену тематику. Основна суть методики (автор - режисер Аугусто Боаль), за якою працюють члени цієї ГО в тому, що під час вистави головний герой постійно стикається з проблемами та перешкодами в соціальному середовищі і з кожною хвилиною ситуація погіршується. Спроба вирішення соціальних питань, які були освітлені у виставі припадає на останній день коли учасники без акторських здібностей за ці кілька днів роботи з психологом та режисером самі на сцені розігрують типові проблемні ситуації і саме в момент показу вистави будь-хто з глядачів може вийти на місце головного героя і спробувати повести себе по-іншому, а не пасивно спостерігати за нею і таким чином головних героїв стає декілька - в новій ситуації вже інший головний герой. Таким чином розкривається суть назви «Театр для діалогу», який допомагає громадянам спільними зусиллями за допомогою психолога не пасивно спостерігати за оточуючою ситуацією, а впливати на неї.

   

  На фото: з боків – учасники форум-театру, в центрі з лівого боку – джокер-психолох Яна, з правого – джокер-режисер Ніна.

  Співробітники Приазовського НПП висловлюють щиру вдячність членам ГО «Театр для діалогу» за самовідданість, високий професіоналізм та результативність їх роботи в нашому місті.