Home Новости Навколо острова Великий Дзендзик

  Навколо острова Великий Дзендзик

  19.06.14 р. співробітниками наукового відділу та інспектором Бердянського наукого-дослідного природоохоронного відділення парку було організовано виїзд з Бердянської коси на Великий Дзендзик.

   

  На човні 3 науковці та співробітник відділу природи Бердянського краєзнавчого музею Світлана здійснили плавання навколо Дзендзика, в ході якого проводили орнітологічний моніторинг.

  Сонячна та тиха погода, відсутність людей сприяли можливості спостерігати за птахами, які відпочивали на відкритих піщано-черепашкових ділянках острова – це були мартини, крячки, галагаз, крижні, баклани, сірі цаплі, кулики пісочник та побережник. Старший науковий співробітник парку О.А.Дядічева за допомогою оптичного обладнання провела облік чисельності птахів, результати якого будуть представлені в 4-му томі Літопису природи ПНПП за 2014 рік.

  Пташине багатство острова залежить не тільки від його природних екологічних умов, але й від наявності чи відстуності на ньому відпочиваючих. На теперішній час відсутній фактор занепокоєння, тому тут спостерігається різноманітна орнітофауна. Острови Дзендзики входять до складу ВБУ міжнародного значення "Гирло р.Берди, Бердянська коса та Бердянська затока", мають статус комплексних пам'яток місцевого значення та відносяться до заповідної зони Приазовського національного природного парку і потребують особливої уваги і охорони.

   


   

  Обновлено (01.07.2014 05:06)