Home Новости Інформація Приазовського національного природного парку щодо заходів на відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів у 2012 році

  Інформація Приазовського національного природного парку щодо заходів на відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів у 2012 році

   

   

   

  Відповідно до повідомлення Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (АЕWA) відзначення у 2012 р. Всесвітнього дня мігруючих птахів (ВДМП) проходить 12-13 травня під символічним гаслом «Мігруючі птахи та люди – разом крізь час».

  Приазовський національний природний парк відповідно до листа Держуправління № 137/1/09 від 03.05.2012 р. щодо заходів на відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів надає інформацію щодо відзначення ВДМП.

  Дослідження водно-болотних птахів на території парку проводилися на усіх природоохоронних науково-дослідних відділеннях у формі обліків на місцях гніздування, в період весняних міграцій, в післягніздовий період, під час осінніх міграцій та на місцях зимівлі.

  На території ВБУ міжнародного значення Молочний лиман проводилися обліки водно-болотних птахів в усі сезони року. На території ВБУ міжнародного значення Гирло р.Берда, Бердянська коса та Бердянська затока оцінка чисельності водно-болотних птахів виконана в післягніздовий період.

  На ВБУ національного значення Утлюцький лиман та оз.Сивашик обліки були проведені в період гніздування та формування осінніх міграційних скупчень птахів.

  На ВБУ місцевого значення (Тубальський лиман, гирло р.Корсак) проведені обліки у післягніздовий період.

  За результатами обліків безпосередньо на території Приазовського НПП виявлено і складено список з 62 видів мігруючих водно-болотних птахів, які підлягають охороні за угодою AEWA, 17 з яких – «червонокнижні».

  У напрямку збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів співробітниками наукового відділу були проведені дві екологічні бесіди та одна вікторина з учнями загальноосвітніх шкіл та опублікована одна стаття.

  У квітні 2012 р. науковими співробітниками проводилися обліки птахів у весняний період на об’єкті ПЗФ в межах Приазовського НПП – комплексна пам’ятка загальнодержавного значення «Верхів’я Утлюцького лиману», де спостерігалося більше 40 видів мігруючих водно-болотних (брижач - більше 2 тис. особин, чибіс, побережник та інш. сивкоподібні) та більше 15 видів горобцеподібних птахів. Було відмічено види птазів, що занесені до Червоної книги України (коровайка, огар, пісочник великий, пісочник морський, дерихвіст лучний, кулик-сорока, кулик-довгоніг, великий і середній кроншнепи та ін.).

  В кінці місяця начальники 5 природоохоронних науково-дослідних відділень надають інформацію про зміни в природі, де представлені дані з моніторингу міграційних потоків птахів на території ПНПП.

  У кінці квітня – на початку травня 2012 р. співробітниками наукового відділу проведено семінари для інспекторів 5 природоохоронних науково-дослідних відділень, для розглядалися питання біології, обліку і охорони мігруючих птахів.

  Наприкінці квітня 2012 р. науковим відділом відповідно договору про співпрацю проводилися екологічні заходи для студентів природничо-географічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького в ході проходження навчальних практик з біогеографії (ІІ курс) та краєзнавства (ІІІ курс), де студенти були ознайомлені з мігруючими водно-болотними птахами Приазов’я.

  11.05.2012 р. – сумісно з Мелітопольським краєзнавчим музеєм проведено екологічний захід, присвячений Всесвітньому дню мігруючих птахів з виступом наукових співробітників парку «Всесвітній день мігруючих птахів, який проводиться в 2012 р. під гаслом «Мігруючі птахи та люди – разом крізь час» і презентацією «Мігруючі птахи Приазовського національного природного парку» для вихованців Мелітопольського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (учні 6-7-х класів). Для вихованців ЦЕНТУМ проведено конкурс «Чи знаєш ти птахів Приазов’я?» (провели співробітники наукового відділу: начальник відділу Н.М.Барабоха, м.н.с. Вовк О.А., м.н.с.Голод Г.В.).

  Підготовлено 4 види листівок, присвячених Всесвітньому дню мігруючих птахів, які розповсюджені серед учнівської молоді.

  Формується фото- та відеотека мігруючих птахів парку.

   

  Начальник наукового відділу ПНПП Н.М.Барабоха

   

  Обновлено (16.05.2012 14:25)