Home

  Главная страница

  Міжнародний день Матері-Землі

  Міжнародний день Матері-Землі (на інших офіційних мовах ООН: англ. International Mother Earth Day) відзначається, починаючи з 2010 року, щорічно 22 квітня. Встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 2009-му році (резолюція № A/RES/63/278). У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Пропонуючи всім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відзначати «Міжнародний день Матері-Землі», Генеральна Асамблея звертає увагу на те, що свято День Землі вже щорічно відзначається в багатьох країнах.День Землі (англ. Earth Day) — назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Також «День Землі» — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.16-20.04.2018 р.– екологічні уроки з презентацією «Міжнародний день Землі» та відеоматеріалами; та розважальною вікториною «Світ навколо Нас» для учнів 7 класів Мелітопольської гімназії №5


   

  День птахів 2018

   

   

  Ще з дитинства, у садочку, а потім у школі, на уроках екології, нам часто розповідали, що ми повинні піклуватися про тих, хто поруч з нами. І це в першу чергу стосувалося птахів – наших друзів, які залишилися у нас зимувати або прилетіли до нас з далеких країв. Взимку та навесні вони слабкі та безпорадні перед голодом і холодом, тому їх обов’язково треба підгодовувати. Учні 11- Б класу школи-інтернату «Творчість» під керівництвом учителя біології та екології Петрової І. М. вирішили зробити годівниці та віднести їх до міського парку. Частину виготовлених годівниць та шпаківень школяри передали працівникам Приазовського національного природного парку для розміщення на його території. 12.04.2018 р. – працівники Приазовського національного природного парку провели для учнів еколого-освітній захід з презентацією «День птахів в ПНПП» з аудіо записами голосів птахів.

   

   

  Семінари-презентації для студентів-біологів, присвячені птахам кар’єрів та їх охороні

   

  14 березня, в рамках участі у конкурсі the Quarry Life Award 2018, конкурсна команда науковців Приазовського НПП підготувала і провела семінар-презентацію для студентів другого курсу хіміко-біологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету, присвячену орнітокомплексам кар’єрів та їх охороні. Були присутні також викладачі МДПУ Л.Іванова та О.Павленко.


  15 березня подібний семінар, також організований командою науковців (за участю О.Дядічевої, Н.Барабохи, Т.Ярової) відбувся в офісі Приазовського НПП для студентів-магістрів першого року навчання за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» Таврійського державного агротехнологічного університету (викладач В.Щербина). За допомогою яскравої мультімедійної презентації та карток екологічної гри студенти ознайомилися з типовими представниками орнітофауни кар’єрів і діяльністю компанії «ХайдельбергЦемент Україна», що сприяє їх охороні і збереженню біорізноманіття в кар’єрах, а також з основними ідеями нашого проекту. Презентація супроводжувалася обговоренням питань, що зацікавили слухачів. Такі семінари безпосередньо відповідають майбутній спеціальності задіяних студентів і розширюють їх уявлення про природу і збереження антропогенно трансформованих ландшафтів.

   

  Обновлено (26.03.2018 14:18)

   

  Зустріч з інспекторами ПОНДВ

   

  1-2 березня науковцями Приазовського природного парку була проведена зустріч з інспекторами ПОНДВ. Розглянуто ряд тем:  Небезпечні тварини  парку, Першоцвіти на території ПНПП, Птахи кар’єрів та обривів.


  Науковий співробітник Сучков Сергій повідомив інспекторів про небезпечних членистоногих та комах, особливості їх зовнішеього вигляду та поширення. Н.с. Микитинець Галина презентувала інформацію про степову гадюку, яка є єдиним небезпечним представником плазунів парку. Ярова Тетяна розповіла про необхідність моніторити першоцвіти, особливо такі, що перебувають під охороною Червоної книги України та регіонального списку Запорізької області, визначати їх місця зростання та забезпечувати їх охорону.

  С.н.с. Дядічева Олена інформувала про значення кар’єрів та берегових обривів для мешкання та гніздування птахів. Розповіді науковців супроводжувалися мультимедійними презентаціями та живим обміном інформацією з боку інспекторів.

  Обновлено (16.03.2018 10:50)

   

  Збереження біорізноманіття на кар’єрах і конкурс the Quarry Life Award

   

  Цього року команда Приазовського НПП вже втретє бере участь у міжнародному науково-освітньому конкурсі the Quarry Life Award («Життя кар’єрів»), який організує і проводить компанія ХайдельбергЦемент. Якщо попередні проекти мали ботанічну та еколого-освітню тематику, то цього року виконується проект орнітологічного спрямування, за темою «Орнітологічне зонування Жовтокам’янського кар’єру з метою опису і збереження різноманіття птахів». 20 лютого у Дніпрі, в офісі компанії «ХайдельбергЦемент Україна» відбулася зустріч представників команд, що приймають участь у четвертому виданні конкурсу з членами Національного Журі конкурсу. Керівники команд представили головні ідеї своїх проектів і склад команд членам журі, обмінялися думками щодо вивчення і збереження природи кар’єрів і біорізноманіття, отримали корисні поради від членів журі.  На початку роботи над проектом ми проаналізували доступні інформаційні джерела про різноманіття орнітофауни в районі Жовтокам'янського кар'єру. В Апостолівському районі Дніпропетровської обл., де знаходиться кар’єр, в сучасний період (з 1990 року) відмічено понад 180 видів птахів, 37% з них гніздяться. Але наявні дані зібрані переважно до 2010 року. Майже відсутні відомості про птахів власне самого кар’єру, наведені лише окремі види – бджолоїдка, одуд і групи синиць та плисок без зазначення видів. Отже попереду чимало роботи і маленьких відкриттів. Адже перший етап нашого проекту спрямований на визначення видового різноманіття і чисельності гніздових і мігруючих птахів не тільки в кар’єрі в цілому, але й в окремих його біотопічно-функціональних зонах.


  Не залишаємо поза увагою і еколого-освітню роботу. 1 та 2 березня були проведені науково-освітні семінари для інспекторів – природоохоронців чотирьох відділень Приазовського НПП на тему «Птахи берегових урвищ і кар’єрів і їх охорона», на яких 22 інспектора ознайомилися з екологічними групами птахів кар’єрів, проблемами їх охорони, діяльністю компанії «ХайдельбергЦемент Україна» в цьому напрямі, метою конкурсу the Quarry Life Award та проектом нашої команди. Головний лозунг конкурсу: «Природа буде найголовнішим переможцем!» – підтримаємо його!

   

  http://www.quarrylifeaward.com.ua/news/2018-02-21-zhvavi-diskusiyi-ta-obmin-ideyami-shchodo-zberezhennya-bioriznomanittya-na-karierah

   

  Ст. науковий співробітник Приазовського НПП, керівник проекту О.А.Дядічева

   

  Обновлено (05.03.2018 20:44)