Home

  Главная страница

  Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля

   

  Відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з  Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами. У третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань. 17.04.2018 р. – еколого-освітній захід з презентацією «Довкілля навколо Нас» з відеоматеріалами та вікториною для учнів 9 класів Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 в Бібліотеці – Філії № 3 ім. Маяковського м. Мелітополя


   

  Міжнародний день Матері-Землі

  Міжнародний день Матері-Землі (на інших офіційних мовах ООН: англ. International Mother Earth Day) відзначається, починаючи з 2010 року, щорічно 22 квітня. Встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 2009-му році (резолюція № A/RES/63/278). У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Пропонуючи всім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відзначати «Міжнародний день Матері-Землі», Генеральна Асамблея звертає увагу на те, що свято День Землі вже щорічно відзначається в багатьох країнах.День Землі (англ. Earth Day) — назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Також «День Землі» — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.16-20.04.2018 р.– екологічні уроки з презентацією «Міжнародний день Землі» та відеоматеріалами; та розважальною вікториною «Світ навколо Нас» для учнів 7 класів Мелітопольської гімназії №5


   

  День птахів 2018

   

   

  Ще з дитинства, у садочку, а потім у школі, на уроках екології, нам часто розповідали, що ми повинні піклуватися про тих, хто поруч з нами. І це в першу чергу стосувалося птахів – наших друзів, які залишилися у нас зимувати або прилетіли до нас з далеких країв. Взимку та навесні вони слабкі та безпорадні перед голодом і холодом, тому їх обов’язково треба підгодовувати. Учні 11- Б класу школи-інтернату «Творчість» під керівництвом учителя біології та екології Петрової І. М. вирішили зробити годівниці та віднести їх до міського парку. Частину виготовлених годівниць та шпаківень школяри передали працівникам Приазовського національного природного парку для розміщення на його території. 12.04.2018 р. – працівники Приазовського національного природного парку провели для учнів еколого-освітній захід з презентацією «День птахів в ПНПП» з аудіо записами голосів птахів.

   

   

  Семінари-презентації для студентів-біологів, присвячені птахам кар’єрів та їх охороні

   

  14 березня, в рамках участі у конкурсі the Quarry Life Award 2018, конкурсна команда науковців Приазовського НПП підготувала і провела семінар-презентацію для студентів другого курсу хіміко-біологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету, присвячену орнітокомплексам кар’єрів та їх охороні. Були присутні також викладачі МДПУ Л.Іванова та О.Павленко.


  15 березня подібний семінар, також організований командою науковців (за участю О.Дядічевої, Н.Барабохи, Т.Ярової) відбувся в офісі Приазовського НПП для студентів-магістрів першого року навчання за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» Таврійського державного агротехнологічного університету (викладач В.Щербина). За допомогою яскравої мультімедійної презентації та карток екологічної гри студенти ознайомилися з типовими представниками орнітофауни кар’єрів і діяльністю компанії «ХайдельбергЦемент Україна», що сприяє їх охороні і збереженню біорізноманіття в кар’єрах, а також з основними ідеями нашого проекту. Презентація супроводжувалася обговоренням питань, що зацікавили слухачів. Такі семінари безпосередньо відповідають майбутній спеціальності задіяних студентів і розширюють їх уявлення про природу і збереження антропогенно трансформованих ландшафтів.

   

  Обновлено (26.03.2018 14:18)

   

  Зустріч з інспекторами ПОНДВ

   

  1-2 березня науковцями Приазовського природного парку була проведена зустріч з інспекторами ПОНДВ. Розглянуто ряд тем:  Небезпечні тварини  парку, Першоцвіти на території ПНПП, Птахи кар’єрів та обривів.


  Науковий співробітник Сучков Сергій повідомив інспекторів про небезпечних членистоногих та комах, особливості їх зовнішеього вигляду та поширення. Н.с. Микитинець Галина презентувала інформацію про степову гадюку, яка є єдиним небезпечним представником плазунів парку. Ярова Тетяна розповіла про необхідність моніторити першоцвіти, особливо такі, що перебувають під охороною Червоної книги України та регіонального списку Запорізької області, визначати їх місця зростання та забезпечувати їх охорону.

  С.н.с. Дядічева Олена інформувала про значення кар’єрів та берегових обривів для мешкання та гніздування птахів. Розповіді науковців супроводжувалися мультимедійними презентаціями та живим обміном інформацією з боку інспекторів.

  Обновлено (16.03.2018 10:50)