Home

  Главная страница

  Черговий експедиційний виїзд до Жовтокам’янського кар’єру

  31 травня – 1 червня відбувся черговий польовий виїзд нашої команди до Жовтокам’янського кар’єру, в рамках участі у міжнародному науково-освітньому конкурсі the Quarry Life Award («Життя кар’єрів»), що проводиться на кар’єрах компанії «ХайдельбергЦемент». Від нашої команди Приазовського НПП у ньому приймали участь орнітолог О. Дядічева та герпетолог Г. Микитинець. Цього разу до нас приєдналися заступник начальника наукового відділу Приазовського НПП О. Антоновський та завідуюча кафедрою екології та інформаційних технологій Мелітопольського інституту екології і соціальних технологій Університету "Україна", к. б. н. Н. Сурядна.


  Головною метою цього виїзду було проведення повних обліків птахів, що гніздяться у Жовтокам’янському кар’єрі. Координати місця спостереження кожного виду фіксували за допомогою GPS для подальшого винесення на ГІС-карти. Всього за цей виїзд було зареєстровано 43 види птахів, 15 з них не були обліковані під час минулого виїзду через пізні терміни прильоту або низьку чисельність і непомітний спосіб життя. Серед них: зозуля, сорокопуди терновий і чорнолобий, кропив’янка сіра, вивільга, плиска жовта, кам’янка лиса, совка, сич хатній. Також виявлені заселені гніздові колонії та окремі нори ластівки берегової (близько 160 пар), бджолоїдки та сиворакші, у якої саме зараз - період насиджування яєць. А невелика гніздова колонія ластівки міської з 12 гнізд розташувалась прямо на будівлі одного з приміщень компанії «ХайдельбергЦемент». Серед неколоніальних видів найбільш численними в різних зонах кар’єру виявилися кам’янка звичайна, просянка та вівсянка садова.

  Попереду кропітка робота з опрацювання даних GPS і складання електронних карт гніздування окремих видів птахів у Жовтокам’янському кар’єрі, а також анотованого переліку птахів кар’єру і його околиць.

  Ст. науковий співробітник ПНПП О. Дядічева


   

  Участь у ЕКОФОРУМІ

  Директор парку і начальник наукового відділу прийняли участь у 2-му спеціалізованому міжнародному Запорізькому екофоруму, який відбувся в палаці Казак 30.05.2018 р.

  Для виставки від парку було презентовано буклети і брошюри про Приазовський НПП, які доповнили експозицію від міста Мелітополя.

  Представники парку прийняли участь у пленарній частині форуму, де розлядалися питання реформування системи управління природоохоронної діяльності та державного природоохоронного нагляду, створення еко-офісі; оглянули виставкові експозиції; спілкувалися з науковцями інших природоохоронних установ (національний заповідник "Хортиця", ВНЗ м.Запоріжжя); спостерігали театралізовану презентацію експерименту німецького фізика і мера Магдебурга. Вразили експозиції від м.Мелітополя та від Зеленбуду м.Запоріжжя.


   

  Проведенно спільний рейд

  Проведенно спільний рейд з Приазовським національним природним    парком на малому прикордонному катері UMS 600 в акваторії Белосорайської затоки по виявленню фактів порушення природоохоронного законодавства та порушення прикордонного режиму.  Під час  моніторінгу було перевірено 5  маломірних суден та складено  3 протоколи за ст 202 КУпАП,  та вилучено заборонені безгосподарськи знаряддя лову у кількості 9 од. (сітки зяброві) довжиною 450м. Під час зйомки сіток було відпущено в живому стані 7 одиниць риби породи Осетрових. Представниками Національного парку було складено акт безгосподарського майна за номером 000363.

   

  Обновлено (25.05.2018 11:44)

   

  Адміністрація парку інформує про сучасний стан Молочного лиману

   

   

   

  Обновлено (23.05.2018 13:14)

   

  Адміністрація природного парку повідомляє

  Адміністрація Приазовського національного природного парку повідомляє, що на теперішній час на території парку здійснюються природоохоронні заходи «Відновлення ділянок узбережжя Азовського моря на території ПНПП в наслідок водної ерозії» шляхом переміщення піщано-черепашкової суміші по території Приазовського національного природного парку, а саме з території з’єднувального каналу Молочний лиман – Азовське море до території парку визначеної у розроблених та затверджених відповідних природоохоронних заходах.


   

   

   

   


   


      


  Обновлено (23.05.2018 13:22)