Home

  Главная страница

  Дні відкритих дверей у парку

  До Всесвітнього тижня науки та миру в Приазовському національному природному парку 14-16 листопада було проведено святковий захід - Дні відкритих дверей, з програмою якого могли ознайомитись усі бажаючі на сайті парку

  Для відвідувачів та гостей офісу парку були відкриті двері усіх відділів, співробітники яких знайомили з історією створення та становлення ПНПП, напрямами і результатами діяльності, проблемами та перспективами розвитку. Для огляду були підготовлені буклети і листівки, фотоматеріали та аерознімки, карти та плакати, томи Літопису природи парку за 6 років його існування та методичні природоохоронні розробки науковців.

  Гостями парку була в основному учнівська та студенська молодь – учні гімназії № 5 та ліцею "Творчисть", студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, Таврійского державного агротехнологічного університету, університету "Україна", вихованці міського ЦЕНТУМ. Для них проводились екскурсії по офісу, розповідь з мультимедійною презентацією про Приазовський парк, демонстрація приладів та колекцій співробітників наукового відділу. Особливу зацікавленість викликали колекція метеликів з розповіддю наукового співробітника С.Сучкова, колекції амфібій та риб та та живі екземпляри землянки Паласа.

  В перший день свята 14 листопада відбулося засідання круглого столу співробітників наукового відділу з керівниками гуртків центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, під час якого обговорювалися питання майбутньої співпраці, організації сумісних еколого-просвітницьких заходів та питання розташування та функціонування літнього дитячого еколого-краєзнавчого табору "Простір-18" для вихованців ЦЕНТУМ. Для керівників центру також була проведена екскурсія по офісу та представлена мультимедійна презентація.

  Адміністрація парку вдячна усім відвідувачам і в майбутньому планує залучатим до таких заходів не тільки бажаючих з місцевих закладів освіти, а й з навколишніх населених пунктів.

   


   

  Міжнародний тиждень науки та миру 2017 в Приазовському НПП

  Вперше Міжнародний тиждень науки та миру (International Week of Science and Peace) проводилась у 1986 році в рамках Міжнародного року миру. Організація заходів Тижня у той час здійснювалася на неурядовому рівні.
  Враховуючи успішне святкування Тижня науки в 1986 році, її організатори вирішили продовжити традицію. Їхні зусилля не пропали даром. У грудні 1988 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, яка офіційно позначила терміни проведення Міжнародного тижня науки і світу. З тих пір ця подія святкується протягом того тижня, на яку припадає
  11 листопада — це наступна дата після Всесвітнього дня науки за мир і розвиток, який відзначається 10 листопада.
  ООН настійно закликала держави-члени сприяти міжнародному співробітництву між ученими. Інструментами для цього повинні стати всілякі лекції, семінари, дискусії, які проводяться в університетах та академіях в рамках Міжнародного тижня науки і світу.
  На думку фахівців ООН, щорічне проведення Тижня — це важливий внесок у встановлення миру. Ця подія сприяє більш широкому науковому обміну по темах, що мають значення для всіх, а також розширює обізнаність громадськості про взаємозв'язок проблем науки і світу. Очікується, що з кожним роком кількість учасників Тижня буде розширюватися.


  Обновлено (08.11.2017 10:14)

   

  Водна рослинність на узбережжі Бердянської затоки

  На початку жовтня після шторму на узбережжі Бердянської затоки біля Бердянську з’явилися скупчення водної рослинності. За повідомленням інспектора Бердянського ПОНДВ  Парку скупчення мали ширину 1-3 м, висоту до 30 см та довжину близько 1 км.

  Науковцями наукового відділу був проаналізований видовий склад. Це камка мала, вид роду ульва (ентероморфа), рдесник гребінчастий, камка морська. Камка мала і морська рдесник гребінчастий – вищі водні рослини, ульва – водорість.

  Камка мала - багаторічна судинна рослина з повзучим кореневищем. Вегетативний пагін складається з пучка вузьких листків шириною 0,5-2 мм, з 3 головними жилками і виїмчастою верхівкою. Угруповання камки малої зростають на глибинах 50-100(150) см у солонуватоводних евтрофних водоймах з середнім ступенем мінералізації води.

  Камка мала

  Камка морська, близький вид, що мешкає з камкою малою, але на більших глибинах. Відрізняється більшими розмірами, лінійними листками довжиною 0,45-2,2 м, шириною 0,5-0,9 см, на листках 5-7 жилок. Листки молодих рослин яскраво-зелені, по мірі старіння стають коричневими. Камка морська занесена до Додатку І Бернської конвенції (1997). Камки мала і морська занесені до Європейського червоного списку. Види камки мають господарське значення. Використовуються як екологічно чистий теплоізоляційний матеріал, який в минулому активно використовувався місцевим населенням.

  Ульва (ентероморфа) має талом до 80 см довжиною, світло-зелений, від вузькоціліндрічного, 1-2 мм завтовшки, до широкопластинчатого, з клиновидною підошвою і тоненьким стебельцем. Талом  перетяжками, краї рівні або хвилясті. Забарвлення темно-або світло-зелене. Зростає на різних субстратах по урізу води і глибше або вільно плаває в солоних, солонуватоводних і прісних водах.

  Ульва


  Рдесник гребінчастий вид широкої екологічної амплітуди, здатний зростати в умовах середньої мінералізації.

   

  Парк прийняв участь у акції "Европейська ніч 14"

  14th European Moth Nights

  21st-25th September 2017

  I N F O R M A T I O N

   

   

  25 вересня 2017 року ентомологи ПНПП прийняли участь у одночасній Всеєвропейській акціїї "Європейська ніч 14", що має на меті синхронне вивчення лускокриних на території Європи. Це вже 14-й подібний захід, термін проведення 21-25.09.2017 р. Зібраний матеріал під час виїзду на Степанівську косу після обробки буде внесений у відповідні форми і відправлений кураторам проекту. Далі зведені дані всіх учасників будуть опубліковані.

   

  10 вересня 2017р. – Всесвітній день журавля

  На території Приазовського НПП зустрічається 2 види журавлів – сірий та степовий. Обидва види в Україні охороняються законом і занесені до Червоної книги України.

  Сірого журавля у Приазовському НПП можна зустріти щорічно: навесні, влітку та восени. Найбільші зграї цих птахів спостерігаються тут весною у березні та восени, коли вони мігрують і зупиняються в угіддях парку на відпочинок, годівлю та ночівлю. У ці періоди скупчення по 300 – 800 птахів можна побачити як на узбережжях і мілководдях водойм (на Молочному, Утлюцькому лиманах, озерах та заливних луках в основі Бердянської коси), так і на прилеглих полях. Частина птахів, що не розмножуються певного року, літують (тобто проводять все літо) в дельтових ділянках річок (Молочної, Берди). В різні роки їх буває від 4-6 до 90-150.

  Степовий журавель у Приазовському НПП – рідкісний вид, зустрічається нерегулярно. Останній раз спостерігали 4-х птахів у 2014 році у верхівях Молочного лиману.

  Головними загрозами для журавлів під час міграцій є браконьєрство та використання, з порушенням технології, отруєного зерна на полях при боротьбі з гризунами. Саме захисту цих чудових птахів присвячений Всесвітній день журавля, що святкується щорічно, у другу неділю вересня.

  Ст.н.с. Приазовського НПП О.А.Дядічева(фото із ресурсів Інтернет)

  Обновлено (11.09.2017 05:17)