Home

  Главная страница

  Всесвітній день вторинної переробки

  Щорічно 15 листопада в ряді країн відзначається Всесвітній день вторинної переробки, мета якого - залучення влади, державних структур і суспільства до проблеми відходів і забруднення навколишнього середовища. Але суть в тому, що кожен з нас здатний внести свій внесок в збереження і очищення нашої планети.
  Вторинною переробкою (рециклингом відходів, повторним використанням та утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття або відходів виробництва. Зазвичай вторинної обробці піддають такі матеріали як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик і т. п., а органічні відходи широко використовують в сільському господарстві.
  Завдання вторинної обробки - вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища.
  29 листопада – 1 грудня 2017 року Приазовський національний природний парк проводив акцію присвячену проблемі засмічення живої природи, правильної утилізаціїї та переробки сміття. Активну участь в акції прийняли студенти та школяри міста Мелітополя.
  29 листопада працівнки Приазовського національного природного парку провели для студентів ТДАТУ факультету агротехнології та екології пізнавальну лекцію з відеоматеріалами «Всесвітній день вторинної переробки». Студенти та викладачі почули про теперішній стан переробки відходів в Україні. Вони дізналися як зі сміттям борються в європейських країнах та зрозуміли необхідність правильної утилізації відходів. Працівники Приазовського національного парку привертали увагу до впливу сміття на живий світ природи на території природнозаповідного фонду України та необхідність бережливого ставлення до навколишньго середовища.


  Після лекції волонтери факультету АТЕ разом з викладачами та працівниками Парку розповсюджуавали пізнавальні листівки а вулицях міста Мелітополя які відображали цікаву інформацію про строки розкладання сміття в живій природі та необхідність вторинної переробки відходів.


  30 листопада 2017 року Приазовський національний природний парк підвів підсумки творчого конкурсу поробок з використанням бросових матеріалів «чудеса из мусорной корзины», який проводився для учнів Мелітопольської гімназії №5. Школярі небайдуже поставилися до творчого завдання . Найгарніші роботи були відзначені памьятними призами та грамотами від національного парку


  1 грудня 2017 року працівниками Парку була проведена лекція «Всесвітній день рециклінгу» для учнів 10-11 класу для Мелітопольської спеціалізованої школи-інтернат ІІІ ступеня «Творчість» в рамках акції присвяченій Всесвітньому дню вторинної переробки або рециклінгу сміття.


  Екологи вважають, що сміття треба грамотно утилізувати, а ще краще - переробляти, даючи вже використаній сировині друге життя.

   

  Дні відкритих дверей у парку

  До Всесвітнього тижня науки та миру в Приазовському національному природному парку 14-16 листопада було проведено святковий захід - Дні відкритих дверей, з програмою якого могли ознайомитись усі бажаючі на сайті парку

  Для відвідувачів та гостей офісу парку були відкриті двері усіх відділів, співробітники яких знайомили з історією створення та становлення ПНПП, напрямами і результатами діяльності, проблемами та перспективами розвитку. Для огляду були підготовлені буклети і листівки, фотоматеріали та аерознімки, карти та плакати, томи Літопису природи парку за 6 років його існування та методичні природоохоронні розробки науковців.

  Гостями парку була в основному учнівська та студенська молодь – учні гімназії № 5 та ліцею "Творчисть", студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, Таврійского державного агротехнологічного університету, університету "Україна", вихованці міського ЦЕНТУМ. Для них проводились екскурсії по офісу, розповідь з мультимедійною презентацією про Приазовський парк, демонстрація приладів та колекцій співробітників наукового відділу. Особливу зацікавленість викликали колекція метеликів з розповіддю наукового співробітника С.Сучкова, колекції амфібій та риб та та живі екземпляри землянки Паласа.

  В перший день свята 14 листопада відбулося засідання круглого столу співробітників наукового відділу з керівниками гуртків центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, під час якого обговорювалися питання майбутньої співпраці, організації сумісних еколого-просвітницьких заходів та питання розташування та функціонування літнього дитячого еколого-краєзнавчого табору "Простір-18" для вихованців ЦЕНТУМ. Для керівників центру також була проведена екскурсія по офісу та представлена мультимедійна презентація.

  Адміністрація парку вдячна усім відвідувачам і в майбутньому планує залучатим до таких заходів не тільки бажаючих з місцевих закладів освіти, а й з навколишніх населених пунктів.

   


   

  Міжнародний тиждень науки та миру 2017 в Приазовському НПП

  Вперше Міжнародний тиждень науки та миру (International Week of Science and Peace) проводилась у 1986 році в рамках Міжнародного року миру. Організація заходів Тижня у той час здійснювалася на неурядовому рівні.
  Враховуючи успішне святкування Тижня науки в 1986 році, її організатори вирішили продовжити традицію. Їхні зусилля не пропали даром. У грудні 1988 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, яка офіційно позначила терміни проведення Міжнародного тижня науки і світу. З тих пір ця подія святкується протягом того тижня, на яку припадає
  11 листопада — це наступна дата після Всесвітнього дня науки за мир і розвиток, який відзначається 10 листопада.
  ООН настійно закликала держави-члени сприяти міжнародному співробітництву між ученими. Інструментами для цього повинні стати всілякі лекції, семінари, дискусії, які проводяться в університетах та академіях в рамках Міжнародного тижня науки і світу.
  На думку фахівців ООН, щорічне проведення Тижня — це важливий внесок у встановлення миру. Ця подія сприяє більш широкому науковому обміну по темах, що мають значення для всіх, а також розширює обізнаність громадськості про взаємозв'язок проблем науки і світу. Очікується, що з кожним роком кількість учасників Тижня буде розширюватися.


  Обновлено (08.11.2017 10:14)

   

  Водна рослинність на узбережжі Бердянської затоки

  На початку жовтня після шторму на узбережжі Бердянської затоки біля Бердянську з’явилися скупчення водної рослинності. За повідомленням інспектора Бердянського ПОНДВ  Парку скупчення мали ширину 1-3 м, висоту до 30 см та довжину близько 1 км.

  Науковцями наукового відділу був проаналізований видовий склад. Це камка мала, вид роду ульва (ентероморфа), рдесник гребінчастий, камка морська. Камка мала і морська рдесник гребінчастий – вищі водні рослини, ульва – водорість.

  Камка мала - багаторічна судинна рослина з повзучим кореневищем. Вегетативний пагін складається з пучка вузьких листків шириною 0,5-2 мм, з 3 головними жилками і виїмчастою верхівкою. Угруповання камки малої зростають на глибинах 50-100(150) см у солонуватоводних евтрофних водоймах з середнім ступенем мінералізації води.

  Камка мала

  Камка морська, близький вид, що мешкає з камкою малою, але на більших глибинах. Відрізняється більшими розмірами, лінійними листками довжиною 0,45-2,2 м, шириною 0,5-0,9 см, на листках 5-7 жилок. Листки молодих рослин яскраво-зелені, по мірі старіння стають коричневими. Камка морська занесена до Додатку І Бернської конвенції (1997). Камки мала і морська занесені до Європейського червоного списку. Види камки мають господарське значення. Використовуються як екологічно чистий теплоізоляційний матеріал, який в минулому активно використовувався місцевим населенням.

  Ульва (ентероморфа) має талом до 80 см довжиною, світло-зелений, від вузькоціліндрічного, 1-2 мм завтовшки, до широкопластинчатого, з клиновидною підошвою і тоненьким стебельцем. Талом  перетяжками, краї рівні або хвилясті. Забарвлення темно-або світло-зелене. Зростає на різних субстратах по урізу води і глибше або вільно плаває в солоних, солонуватоводних і прісних водах.

  Ульва


  Рдесник гребінчастий вид широкої екологічної амплітуди, здатний зростати в умовах середньої мінералізації.

   

  Парк прийняв участь у акції "Европейська ніч 14"

  14th European Moth Nights

  21st-25th September 2017

  I N F O R M A T I O N

   

   

  25 вересня 2017 року ентомологи ПНПП прийняли участь у одночасній Всеєвропейській акціїї "Європейська ніч 14", що має на меті синхронне вивчення лускокриних на території Європи. Це вже 14-й подібний захід, термін проведення 21-25.09.2017 р. Зібраний матеріал під час виїзду на Степанівську косу після обробки буде внесений у відповідні форми і відправлений кураторам проекту. Далі зведені дані всіх учасників будуть опубліковані.