Home

  Главная страница

  В гостях у вартових довкілля

  4 травня 2018 р. в Центрі культури і дозвілля ТДАТУ ЦЕНТУМ підбивав підсумки ювілейного V міського дитячого конкурсу «Вартові довкілля» для учнів 2 – 4 класів загальноосвітніх шкіл м. Мелітополя. В процесі конкурсу діти змагалися з природоохоронної і науково-дослідної діяльності. І ось настав час підбивати підсумки і нагороджувати переможців. До участі у заході в якості гостей були запрошені заступник міського голови Сергій Прийма, заступник начальника відділу з благоустрою та екології виконавчого комітету Мелітопольської міськради Лілія Тодорова, представник управління освіти Мелітопольської міськради Наталія Тимошенко, проректор-директор МІДМУ КПУ Марина Радєва, заступник голови Правління ГО "ЕКОРУХ", заступник начальника наукового відділу Приазовського НПП Олександр Антоновський. Гості привітали юних екологів з успіхами у цьому чудовому конкурсі. О. Антоновський від імені ГО "ЕКОРУХ" передав дітворі в якості нагороди саджанці горіха буковинського для висаджування на територіях шкіл учасниць.

  Захід пройшов у чудовій позитивній атмосфері, забезпечив юним вартовим довкілля гарний настрій.

   

  Науковці на території Атманайського та Федотівського ПОНДВ

  27 квітня 2018 р. співробітники наукового відділу н.с. Микитинець Г., м.н.с. Ярова Т., заступник начальника відділу Антоновський О., м.н.с. Ткаченко В., практикант ТДАТУ Грушко В. здійснили експедиційний виїзд на верхів’я Молочного й Утлюцького лиманів, Шелюгівський под, затоку Сивашик.

  Під час експедиції Тетяна Ярова провела фенологічні ботанічні спостереження, визначила видовий склад вегетуючих і квітучих рослин правого берега Молочного лиману і затоки Сивашик та навчала Вадима Грушка визначати рослини в природі.

  Галина Микитинець спостерігала за амфібіями та рептиліями в умовах теплої та безвітряної погоди (виявила вужа звичайного і ящірку та 2 червонокнижних видів - гадюку степову і медянку).

  Гідробіологи Вадим Ткаченко та Олександр Антоновський досліджували видовий склад зоопланктону, макрозообентосу, наземних молюсків, виміряли основні гідрохімічні характеристики вод Молочного лиману й затоки Сивашик. Встановлено, що солоність вод різних ділянок Молочного лиману дуже сильно відрізняється: 29,07 ‰ у верхів’ї і 53,6 ‰ біля Шелюгівського поду, солоність вод затоки Сивашик значно нижча – 17,09 ‰. В Молочному лимані наразі виявлено 2 види бентосних безхребетних – Chironomus salinarius, Hydrobia acuta, в Сивашику – 15 видів. На схилах Молочного лиману зустріли 5 видів наземних молюсків.

  Триває весняна міграція птахів, науковці відмічали значне різноманіття орнітофауни, серед якого траплялися рідкісні види (пелікан рожевий, кулики та інш.) На правому березі Молочного лиману відмічено 11 особин журавля сірого.

  В околицях с.Перемога неделеко від р. Тащенак науковці сфотографували лелеку на гнізді.

  У верхів’ях Утлюцького лиману, як і минулого року, відбулася зустріч з червонокнижним птахом – коровайкою.

   

  Виїзд науковців на територію Бердянського ПОНДВ

   

  19-20 квітня співробітниками наукового відділу парку було здійснено моніторинговий виїзд на територію Бердянського ПОНДВ з метою спостережень на наукових полігонах № 12 "Оголовок Бердянської коси" та № 13 "Гирло р.Берди", а також на інших ділянках – Лисяча балка, Дальні і Ближні Макорти, заплава р.Берди. Дослідження проводили гідробіологи (О.Антоновський, В.Ткаченко), орнітолог (О.Дядічева), ентомолог (С.Сучков), герпетолог (Г.Микитинець).

  Незважаючи на похмуру і вітряну погоду спостереження були результативними, особливо дані щодо птахів та наземних молюсків. Відмічено масовий вихід наземних молюсків, особливо в районі гирла р.Берди, в Лисячій балці і на Ближніх Макортах.

  Зібрано проби зоопланктону і зообентосу для подальших камеральних досліджень.

  Цікавий матеріал було зібрано під час нічних обліків комах.

  Герпетологом велися спостереження за ящіркою прудкою та водяним вужем на Бердянській косі.


  Найбільш активні серед тварин – птахи, які зустрічались на кожній зупинці (лебеді, лиски, галагази, крижні, луні болотяні, сиваракши та інш.).

  На південних схилах долини р.Берди спостерігались першоцвіти, почав розпускатися мигдаль степовий, холодок Паласа, півники карликові.

   

  До Дня довкілля

   

   

  Співробітники парку до Всесвiтнього Дня довкiлля, який був установлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1972 р. в третю суботу квітня, а в Україні почав відзначатися з 1999 р., провели ряд заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища шляхом інформованості учнівської та студентської молоді щодо збереження заповідних об’єктів:

  18 квітня - семінар-практикум на тему "Приазовський національний природний парк – перлини півдня України: правове регулювання діяльності", який було організовано кафедрою права МДПУ в рамках теоретико-практичного семінару, присвяченого 95-річчю утворення університету "Збереження навколишнього природного середовища, довкілля, біорізноманіття через право, знання, духовність студентів: сучасний вимір" для студентів природничо-географічного факультету спеціальності "право" (провели Н. Барабоха і Д.Лухманов).  19 квітня – лекція-презентація «Приазовський національний природний парк та його роль у збереженні довкілля регіону» в Бердянському краєзнавчому музеї згідно спільного еколого-просвітницького проекту "Збережемо природу рідного краю!" для студентів м.Бердянська (медицинсьий коледж, БДПУ) (провела Н.Барабоха)


  19 квітня – 2 екоуроки для учнів 6 і 7 класів Бердянської гімназії "Сузір’я" на тему «Приазовський національний природний парк та його роль у збереженні довкілля регіону» (провела Н.Барабоха)


  День довкілля дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети, її екосистем і ресурсів. 20.04.2018 р екологічний урок з презентацією «День довкілля» для учнів 6-8 класів Мелітопольської гімназії №5;


   

  Обновлено (24.04.2018 17:23)

   

  День Землі

  18 квітня 2018 працівниками Приазовського національного природного парку провели еколого-просвітній захід  присвячений Дню Землі для студентів ТДАТУ І-ІІІ курсів спеціальності: «Екологія та охорона навколишнього середовища, збалансованого природокористування», «Агрономія», «Цивільна безпека», «Харчові технології». Головною датою святкування Дня Землі вважається 22 квітня.

   

  Саме в цей день майже півстоліття тому це свято відзначалося вперше. Цикл заходів, присвячених пам'ятній даті, проводиться протягом місяця і більше - зазвичай з дня весняного рівнодення і до початку травня. Співробітники Парку розповіли студентам про найгостріші екологічні проблеми планети, та способи боротьби за чисте довкілля. Познайомили з природоохороними організаціями які діють на території Запорізької області та на прикладі діяльності Приазовського національного парку пояснили яке важливе значення має природно–заповідний фонд України.


   

  Обновлено (24.04.2018 17:17)