Home

  Главная страница

  «Посади дерево миру»

  АНОНС

  Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  закликає всіх українців долучитися до безстрокової  Всеукраїнської екологічної акції  «Посади дерево миру».

  Мета акції –  привернути увагу українців до екологічних проблем,  підвищити інтерес до  бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну.

  Екологічна акція «Посади дерево миру» стартувала  в Україні 5 листопада  минулого року за ініціативи Української греко-католицької церкви та була підтримана Мінприроди. В 15-ти  містах і селах були  висаджені фруктові та хвойні Алеї Миру.

  Мінприроди постійно підтримує громадські ініціативи направлені на збереження природи та озеленення парків та скверів.

  Цьогорічна акція стартує 25 березня 2017 року разом із Всесвітньою акцією «Година Землі». Серед заходів 2017 року – висадження Алеї миру або Алеї зеленого майбутнього.

  Висадка «Алеї зеленого майбутнього»  покликана не лише озеленити  в різних куточках  нашу країну, а й  крок за кроком долучати кожного українця  до порятунку природи і  особистого внеску  в її  розвиток. Цього року до акції приєдналися національні природні парки та заповідники, а також  місцеві органи влади.

  Запрошуємо всіх бажаючих українців підтримати ініціативу Мінприроди і долучившись  до безстрокової екологічної акції висадити своє дерево на Алеї миру!

  За детальнішою  інформацією слідкуйте на сайті Мінприроди http://www.menr.gov.ua/

  Обновлено (21.03.2017 09:48)

   

  Бережімо Світ навколо Нас

   

  ПЕРВОЦВІТИ- 2017 Приазовського НПП

   

  досліджень природи України в межах Приазовського НПП

  28.02.2017 р. в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Мелітополя відбулась зустріч із м.н.с. Приазовського національного природного парку Бреном О.Г. Під час заходу розглянуто актуальні питання досліджень природи України в межах Приазовського НПП, охорони та збереження природних ресурсів. Одним з питань для обговорення молоді стало використання водойм в рекреаційній галузі, антропогенне навантаження на водні об'єкти та основи їх регульованого використання. Особливу зацікавленість юннати виявили до нещодавно відновленого озера Горячка, що знаходиться в межі м. Мелітополь, його походження, водного режиму, значення в екосистемі міста, перспективи його використання.


  Обновлено (06.03.2017 06:49)

   

  Зимовий облік орлана-білохвоста в Азово-Чорноморському регіоні у січні 2017 року

  Взимку 2017 року Українське товариство охорони птахів за участю національного природного парку «Білобережжя Святослава» виступили з ініціативою провести одночасний загальний облік орланів-білохвостів*, що зимують на Азово-Чорноморському узбережжі і у водно-болотних угіддях півдня України. Цей облік був запланований в рамках проекту «Посилення збереження та управління ключовими зимівельними територіями орлана-білохвоста на Кінбурнському півострові, прибережної зони Північно-західної частини Чорного моря», за фінансової підтримки Товариства охорони птахів Королівства Нідерландів. Його головна мета - встановлення чисельності та територіальної динаміки зимуючого орлана-білохвоста на ключовій зимівельній території в Україні. Вже відомо, що приморська мережа об’єктів ПЗФ півдня України, від Дунайського біосферного заповідника на заході до НПП «Меотида» на сході, та прилеглі до них ділянки складають основну частину зимівельної території цього птаха. У зв’язку з цим обліки орлана-білохвоста у цьому регіоні дозволять зробити найбільш  наближену до реальності оцінку зимівельної чисельності і розміщення виду на зимівлі.

  Було вирішено провести ці заходи 30 січня 2017 року за єдиною методикою, на відомих із попередніх зимових спостережень місцях годівлі та ночівлі орланів, з використанням достатньої кількості спостережників та спостережних пунктів. До цієї справи долучилися і наукові співробітники Приазовського національного природного парку та Азово-Чорноморської орнітологічної станції, за участю також інспекторів ПНПП. Було обстежено акваторію та узбережжя Утлюцького, Молочного лиманів і Бердянську косу. В день обліків морози сягали до -18ºС, хоча погода була сонячною, сприятливою для запланованої акції. Не дивно, що більша частина водойм вкрилася кригою, і птахи (лебеді, крижні, мартини) зосередилися біля нечисленних ополонок з відкритою водою. Саме тут, на кризі навколо ополонок біля Атманайської дамби Утлюцького лиману і було обліковано 5 орланів-білохвостів; на інших водоймах ПНПП вони виявилися відсутніми. Результати обліку оперативно передані до координаторів проекту – НПП «Білобережжя Святослава». Після їх опрацювання протягом тижня, узагальнені результати будуть повідомлені всім учасникам цього заходу.

  Ці обліки запропоновано розглядати як важливу складову відзначення міжнародного Дня водно-болотних угідь – 2-лютого. Координатори вважають, що крім цікавих наукових результатів, що послугують справі збереження орлана–білохвоста, буде також з’ясована і доведена готовність об’єктів ПЗФ до самоорганізації в рамках подібних спільних проектів та заходів.

  *Довідка: орлан-білохвіст – найбільший в Україні представник хижих птахів ряду Соколоподібних, занесений у Червону книгу України (2009). Маса тіла досягає до 5,8 кг, а розмах крил 2,093-2,232 м. Дорослий орлан бурий, з чисто-білим хвостом, жовтим дзьобом; голова і шия світліші від спини. Такого вбрання птах остаточно набуває на 5-6-му році життя. Молоді орлани темно-бурі, з чорнувато-бурим хвостом і чорним дзьобом. Орлани гніздяться переважно в басейнах великих річок Дніпра, Дунаю, Сіверського Донця і поблизу великих ставкових господарств. Часто ведуть осілий спосіб життя, але частина птахів кочує в осінньо-зимовий період. За оцінкою Н.М.Гаврилюка (2009; Червона книга України) гніздова чисельність української популяції нині складає до 120 пар, поступово відновлюючись після критичного скорочення у 1960-1970 роках до 20-30 пар. Орлани живляться переважно рибою в період гніздування, а взимку – також водно-болотними птахами, загиблими тваринами. Основні загрози для цього птаха – незаконний відстріл, лісогосподарська діяльність та збіднення кормової бази в місцях гніздування, забруднення водойм.

  Ст.н.с. Приазовського НПП О.А.Дядічева

   

  Обновлено (06.02.2017 07:43)